Sprzątanie Świata 2015- Pomagamy ziemi codziennie

Jesteś tu: » Aktualności » Sprzątanie Świata 2015- Pomagamy ziemi codziennie

Sprzątanie Świata 2015- Pomagamy ziemi codziennieJesteśmy współodpowiedzialni za miejsce, w którym żyjemy. To hasło zamieszczone na tegorocznym plakacie, zaprezentowanym przez Fundację Nasza Ziemia.

Dnia 18 września br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Rozpoczęliśmy ją apelem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski oraz dzieci z klas I-III SP. Następnie młodzież ze szkoły podstawowej  oraz gimnazjum, pod opieką nauczycieli, sprzątała teren wokół szkoły. Uczniowie zostali zaopatrzeni przez opiekunów w plastikowe jednorazowe rękawiczki i worki. Wśród zebranych śmieci dominowały papiery, butelki szklane i plastikowe. Podsumowaniem akcji był konkurs plastyczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie prace zostały wyróżnione.

„Sprzątanie świata-Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia„Sprzątanie świata–Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Tekst: Beata Skolasińska-Borowicka

Zdjęcia: Beata Skolasińska-Borowicka, Arleta Kwaśniewska

 


Tematyka troski o czystość otaczającego nas środowiska realizowana była również po zakończeniu zajeć dydaktycznych, W grupach wychowawczych zorganizowano konkurs plastyczny pt. "Pomagamy ziemi codziennie". W pracach ujęto tematykę energii odnawialnej i segregacji śmieci. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Koordynatorem zajeć były panie  A.Vogel i  A.Okrasińska.

Tekst- A.Vogel 

 


 

W związku z tegoroczną akcją "Sprzątania świata ", w dniach 20, 21 września br. odbył  się  Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej . Wzięło w nim udział 15 naszych wychowanków. 
Laureatami zostali:
1.miejsce Patrycja Banach
2.miejsce Oliwia Blaszkiewicz
3.miejsce Anna Szopa
Dziewczęta otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Ponieważ pozostali uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą z dziedziny ekologii i ochrony środowiska zostali również  nagrodzeni pamiatkowymi dyplomami. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy!
Koordynacja  i tekst- J.Handziuk
Zdjecia - A.Okrasinska 

 


Zdjecia- A.Okrasinska 

Zdjęcia: Beata Skolasińska-Borowicka, Arleta KwaśniewskaPomagamy ziemi

Pomagamy ziemi

Pomagamy ziemi

Pomagamy ziemi

Pomagamy ziemi

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny

Opracowanie: szkolnastrona.pl