,,BohaterOn-włącz historię !"

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej- „BohaterOn- włącz historię!”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie klas VII, VIII i ponadpodstawowej przypomnieli sobie, a niektórzy dowiedzieli się o Powstaniu Warszawskim. Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty filmu wg pomysłu Jana Komasy, w reżyserii Miriama Aleksandrowicza- "Powstanie Warszawskie". Dzięki temu obrazowi mogli sami poznać realia ówczesnej Warszawy i zobaczyć autentycznych Powstańców w „akcji”. Projekt „BohaterOn- włącz historię!” to także pisanie kartek, laurek i listów do żyjących jeszcze Powstańców. W ten etap akcji włączyli się także uczniowie klasy III szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Aleksandry Chmielewskiej. Wszystkie prace powstały z potrzeby serca, z chęci podziękowania Powstaniom za Ich trud i ofiarność. Jestem bardzo dumna z moich uczniów. Cieszę się, że obudziłam w Nich patriotyzm, że poczuli co to znaczy żyć w wolnym kraju. To takie ważne by czuć się dumnym Polakiem, Polakiem, któremu nie obce są sprawy polskie. Dziękuję bardzo, że mogłam uczestniczyć w takiej akcji.

Koordynatorzy: A.Kwaśniewska, A.Chmielewska
Tekst i zdjęcia: A.Kwaśniewska