NARODOWE CZYTANIE ,, KATARYNKI " W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W CIECHOCINKU.

Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w organizację ogólnopolskiej akcji  „Narodowe czytanie”. Od 2012 r. jest ona organizowana przez Prezydenta RP.

Corocznie odbywa się w wielkich miastach, miasteczkach oraz na wsi. Książki czytane są w szkołach, bibliotekach, parkach, teatrach, na rynkach miast, w domach kultury, świetlicach wiejskich oraz wszelkich innych miejscach.

Tegoroczna akcja odbywa się już po raz ósmy. W całym kraju czytane były wybitne utwory  z nowelistyki polskiej. Spośród tekstów zakwalifikowanych do wspólnego czytania wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Wprowadzeniem do lektury noweli były dwie prezentacje. Pierwsza dotyczyła akcji „Narodowego czytania”, druga przybliżyła życie i twórczość Bolesława Prusa. Następnie uczennice LO: Julia Kozłowska, Oliwia Bąk i Nikola Sulej przeczytały uczniom nowelę. Następnym etapem był konkurs plastyczny pt.: „Ilustracja do wybranego fragmentu utworu Bolesława Prusa”.

To był bardzo niesamowity dzień. Uczniowie aktywnie włączyli się w obchody ósmej edycji „Narodowego czytania”.

Koordynatorzy: A. Kwaśniewska, E. Nowak- Lasek
Tekst: A. Kwaśniewska