Spotkanie z policjantem

Wakacje to czas wypoczynku i zabawy. Wiedza o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek zazwyczaj wystarczają by powrócić szczęśliwie z wycieczek, kolonii i obozów do domu.

W ramach programu "Bezpieczne wakacje" dnia 1 lipca br odbyło się w naszej placówce spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj. Policjant zapoznał dzieci i młodzież z zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach: nad wodą, na górskim szlaku, podczas jazdy na rowerze. Wręczył dzieciom ulotki informacyjne, by szczególnie zadbały o  swoje bezpieczeństwo nad wodą. Statystyki upalnego czerwca pokazały, że należy o tym mówić przy każdej nadarzającej się okazji. Przypomniał młodzieży, że nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwa wiele instytucji, do których zawsze można się zwrócić o pomoc.
Koordynacja: M. Roszak, M. Rymar-Rudzińska, J. Handziuk, M. Szwajkowska
Tekst: M. Roszak