Wycieczka do Ośrodka Edukacji Ekologicznej we Włocławku

10 listopada dzięki uprzejmości Pana Marka Sylwestrzaka, została zorganizowana edukacyjna wycieczka do Włocławka.

Celem podróży nie było jednak zwiedzanie miasta, a wizyta w Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Pan Marek Sylwestrzak często wizytuje naszą szkołę i sanatorium przeprowadzając niezwykle ciekawe, cieszące się sporą popularnością wśród dzieci zajęcia o tematyce związanej z przyrodą. W związku z tym postanowił zaprosić dzieci z obecnego turnusu na wyprawę do miejsca, które z bliska opowiedziało nam o otaczającym nas świecie fauny i flory. Na miejscu przywitała nas Pani Magda, która w Ośrodku Edukacji Ekologicznej pełni m.in. funkcję mającą na celu szerzenie wiedzy ekologicznej. Na początek dzieci zostały zaproszone do sali konferencyjnej gdzie podczas przeprowadzonych warsztatów dowiedziały się jak rozpoznawać najbardziej popularne drzewa po ich liściach, korze, owocach. Tuż po warsztatach nabytą na nich wiedzę dzieci mogły wykorzystać podczas spaceru po otaczającym Ośrodek parku, oraz muzeum / wystawie edukacyjnej, gdzie wspólnie z Panią Magdą na żywo mogły rozpoznawać m.in. drzewa. Po zakończeniu części merytorycznej zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami, które było wspaniałym podsumowaniem tej jakże ciekawej pod względem edukacji ekologicznej wycieczki.