Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Podsumowanie turnusu.

Dnia 22 października 2018 r. odbył się apel z okazji  Międzynarodowego Dnia Białej Laski po hasłem ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie’’.

Uczniowie przedstawili cel  kampanii społecznej, która ma kształtować otwartość, tolerancję i empatię wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo, zwiększenie integracji osób niewidomych ze środowiskiem społecznym oraz przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy. Uczennica klasy III gim. odczytała wszystkim  list uczniów Kujawsko- Pomorskiego  Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży im. L. Braille’a  w Bydgoszczy. Na koniec wsz obejrzeliśmy film edukacyjny, w którym były wskazówki i praktyczne porady, jak pomóc osobom  niewidomym w różnych sytuacjach, np. w  przejściu przez ulicę, czy pokonaniu schodów.

Druga część apelu była podsumowaniem turnusu.

Pani Emilia Nowak- Lasek oraz Pan Zbigniew Płaszczyński,  którzy byli organizatorami już IV edycji szkolnego  konkursu  matematycznego,, Mistrz Tabliczki Mnożenia’ ’dokonali podsumowania konkursu i wręczyli dyplomy laureatom.

Pani Agnieszka Andryszewska, która była organizatorem kolejnej edycji konkursu historycznego ,,Trudna droga do wolności‘’ również podsumowała go i wręczyła dyplomy zwycięzcom.

Następnie opiekunowie Samorządu Szkolnego podsumowali jego pracę w mijającym turnusie. Uczniom, którzy byli szczególnie zaangażowani w działalność Samorządu Szkolnego zostały wręczone dyplomy.

Koordynacja: Opiekunowie Samorządu Szkolnego: Pani Beata Skolasińska- Borowicka, Pani Aleksandra Gerynowicz oraz Pani Lilianna Wasilkowska.
Zdjęcia: W. Wzięch
Wprowadziła: W. Wzięch