Spotkania z Bajkowozem

W miesiącu wrześniu uczniowie najmłodszych klas poznały Bajkowóz i jego tajemnice.

Na zajęciach dzieci z ciekawością zaglądały do szuflad Bajkowozu i poznawały ich zawartość. Po zaspokojeniu swojej ciekawości wspólnie wybraliśmy książkę , którą dzieci chciały poznać. Była to książka Grzegorza Kasdepke pt. ,,Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko”. Dzieci dowiedziały się, że pierwsza wizyta w szpitalu to prawdziwa przygoda. Bohaterowie książki –Kuba i Buba tłumaczą małym pacjentom czym jest Karta Praw Dziecka Pacjenta, do kogo zwrócić się o pomoc, kiedy ktoś bliski zachoruje, czym jest tajemnica lekarska i czego nie można robić w szpitalu. Podsumowując spotkanie z Kubą i Bubą uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze numery alarmowe, a zabawy-scenki sytuacyjne i wykonane prace plastyczne pozwoliły utrwalić te ważne wiadomości.

Koordynator: W.Wzięch
Tekst: W.Wzięch