VII ogólnopolski konkurs historyczno-literacki,,Polskie więźniarki w Ravensbrück"

Uczennica klasy VII, Ines Schröder wzięła udział w VII ogólnopolskim konkursie historyczno-literackim „Polskie więźniarki w Ravensbrück”, pod patronatem dr Wandy Półtawskiej.

W tym roku należało przygotować pracę literacką lub prezentacje multimedialną na temat: „Pamięć doświadczeń więźniarek KL Ravensbrück została ocalona w książkach i relacjach tych, którym udało się przeżyć…". Ines pod kierunkiem , pani mgr Agnieszki Andryszewskiej, przygotowała piękną i wzruszającą prezentację, którą w środę 13 czerwca zaprezentowała swoim kolegom z klasy VI, VII i LO. Projekcję poprzedził wykład nauczycielki historii, która przybliżyła uczniom mało znaną historię kobiecego obozu KL Ravensbrück. Uczniowie i towarzyszący im nauczyciele ze wzruszeniem obejrzeli dzieło Ines i podzielili się swoimi odczuciami po projekcji. Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom i książkę ufundowaną przez panią Agnieszkę Andryszewską. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku września, główną nagrodą jest wyjazd edukacyjny do Ravensbrück .

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI.

Koordynator: A. Andryszewska
Tekst:A. Andryszewska