Spotkanie z Bajkowozem

W miesiącu styczniu Bajkowóz pozwolił małym kuracjuszom po raz kolejny zapomnieć o zwykłych, codziennych problemach

Tym razem przedszkolaki, zerówkowicze i dzieciaki z klas I-III poznały kolejne przygody Mikołajka. Spotkania z literaturą, czytanie dobrych książek na głos przynosi zawsze dzieciom wiele radości. Poza tym wspólnie odkrywaliśmy kolejne skarby Bajkowozu- wachlarze.
Wachlarze, które można było spotkać już w Egipcie były ogromne i służyły do wachlowania władców. Dzisiaj wachlarz jest często używany w kulturze Azji. Może być on bogato zdobiony lub bardzo prosty. Może przydać się  nam  na co dzień, zwłaszcza w bardzo gorące dni. Każdy uczestnik naszego spotkania wykonał  własny wachlarz, według swojego pomysłu. Na koniec  odbył się pokaz mody wachlarzowej.
Na kolejnych zajęciach dzieci świetnie się bawiły wykonując pacynki z drewnianych łyżek. Wykorzystały do tego wszystkie dostępne materiały: papier, sznurek, kawałki materiałów, bibułę, wstążki, filc. Następnie nadawały jej imię i przedstawiały reszcie grupy.

Koordynacja:W. Wzięch, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego
Tekst:W. Wzięch
Zdjęcia:W. Wzięch