Zimowa biblioteczka

Podczas ferii zimowych w grupie dzieci najmłodszych odbyły się zajęcia pod hasłem "Bajki, bajeczki z zimowej biblioteczki".

...Pięknych baśni słuchać wolę,
           Co się działy w dawnej dobie
           „Był raz sobie...Był raz sobie..”

(z "Wieczornicy"  L. Staffa)

Ponieważ doskonałym wsparciem dla rozwoju emocjonalnego dziecka jest czytanie w atmosferze ciepła i bezpieczeństwa, zaprosiliśmy naszych nauczycieli - emerytów: p. Krystynę Ołtarzewską i p. Jerzego Sobierajskiego by wraz z "małymi kuracjuszami" wspólnie czytali bajkę ze zbioru Braci Grimm "Pani Zima" w tłumaczeniu M. Tarnowskiego.
Celem tego spotkania było budzenie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie nawyku czytania wśród naszych wychowanków, uwrażliwienie na piękno i dobro.

Oprócz kluczowej bajki pojawiły się i inne utwory o tematyce zimowej, które po wcześniejszym przygotowaniu czytały i recytowały nasze dzieci.

Metoda kontaktu z dzieckiem za pomocą tekstu pisanego, w którym wszelkie trudne sytuacje znajdują rozwiązanie, dała naszym wychowankom duże wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

"
Snuje się wraz z wątkiem nici
           Czar, którego myśl nie schwyci,
           Urok dziwu snem się przędzie,
           Coś, co nigdzie - a co wszędzie,
           Coś, co nigdy - a co zawsze,
           Najsmutniejsze, najłaskawsze,
           Znane, a nieodgadnione,
           Posiadane, a stracone,
           Coś z żałoby i pociechy,
           Coś przez łzy i półuśmiechy...

Dziękujemy naszym gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne wspólne zajęcia.

Koordynacja, tekst i zdjęcia: M. Rymar-Rudzińska, M. Roszak, J. Handziuk