Sprzątanie Świata

15 września w Zespole Szkół Uzdrowiskowych odbył się cykl imprez zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski w ramach akcji: „Sprzątanie świata”.

Rozpoczęliśmy od spotkania z pracownikami Zakładu Oczyszczania Miasta. Goście przyjechali do nas samochodem „śmieciarką”. Opowiedzieli najmłodszym  o wywozie nieczystości oraz o segregacji odpadów. Jednak największą frajdą była możliwość obejrzenia samochodu, wejścia do środka oraz zapoznania się z wszystkimi przyciskami.

„Nie ma śmieci- są surowce”- to kolejny punkt naszych piątkowych obchodów. Pod tym hasłem samorząd zaprezentował program artystyczny przybliżający cele akcji oraz wyjaśniający potrzebę jej propagowania. Apel uświetnili piosenkami najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Ostatnim etapem był konkurs plastyczny. Wykonaliśmy plakaty promujące akcję.

To był bardzo pracowity dzień.

Zdjęcia: Wioletta Wzięch, Emilia Nowak- Lasek