17 września 2010 r.- "Sprzątanie Świata"

___________________________________

W dniach  17 i 18 września 2010 roku w Zespole Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku, odbyła się akcja Sprzątanie Świata 2010. Tegoroczne hasło, to „CHROŃMY BIORÓŻNORODNOŚĆ, SEGREGUJMY ODPADY”.

_________________________________________

Pod opieką nauczycieli i wychowawców w akcji udział wzięło 100 uczniów. Zebrano łącznie osiem worków śmieci.

Koordynatorem całej akcji była Pani Rosita Strąk wicedyrektor szkoły- nauczyciel biologii, która wraz z nauczycielami przygotowała uczniów do bezpiecznego przeprowadzenia akcji. Tym razem ze względu na pogodę „Naszym światem” był teren wokół szkoły.

Po zakończeniu akcji odbył się apel okolicznościowy, w którym wystąpili uczniowie z klas II Gimnazjum, przygotowani przez nauczycielkę muzyki i zajęć technicznych- Panią Elżbietę Zagórską oraz dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej, które pod kierunkiem nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej swoim występem również uświetniły spotkanie. Następnie w zespołach klasowych, przeprowadzono konkurs plastyczny. Dzieci wykonywały prace plastyczne stosując różne techniki. Podsumowaniem akcji było omówienie najlepszych prac i wręczenie dyplomów przygotowanych przez Panią Emilię Nowak-Lasek oraz przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad ekologii i troski o czystość najbliższego środowiska.

Jak co roku w ramach akcji „Sprzątanie Świata” szkoła współpracowała z Urzędem Miasta w Ciechocinku.

Opracowała:B.Skolasińska-Borowicka                                                                                                        Wprowadził: admin

____________________________________________________________________________________________________________________