ME AND MY WORLD - ICH UND MEINE WELT

28 kwietnia 2017r. został  rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „ME AND MY WORLD - ICH UND MEINE WELT”. Wyniki zostały ogłoszone 12 maja 2017 roku. Z naszej szkoły w konkursie wzięło  udział   5   uczniów.

Celami konkursu było:

·       Kształtowanie postawy samodzielności w rozszerzaniu kompetencji językowych uczniów.
·       Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego poprzez wykorzystanie aktywizujących technik uczenia się i tworzenia wypowiedzi w
         języku   obcym.
·       Motywowanie uczniów do poszerzania angielskiego i niemieckiego słownictwa związanego z osobą ucznia i jego najbliższym otoczeniem.
·       Rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dziecka przebywającego na oddziałach szpitalnych i sanatoryjnych.
·       Podnoszenie poziomu umiejętności językowych dzieci i młodzieży.
·       Odwrócenie uwagi dziecka od sytuacji zdrowotnej w jakiej się znajduje, odreagowanie negatywnych emocji związanych z pobytem w placówce leczniczej.

Uczestnicy  konkursu indywidualnie i samodzielnie stworzyli  pracę plastyczno-literacką w formie płaskiej, w formacie A3 lub A4, wybraną techniką.

W kompozycję plakatu musiał  być włączony tekst w języku niemieckim lub angielskim, opisujący zilustrowany świat ucznia. Tekst może stanowił dowolną formę literacką, tzn.: opis, list, wiersz, kartka z pamiętnika, dymki komiksowe itp.

Głównym bohaterem był  autor, który opowiadał w sposób literacko-plastyczny o własnym świecie – realnym lub wyobrażonym.

Komisja dokonała oceny prac w dwu kategoriach(szkoła podstawowa i gimnazjum )– biorąc pod uwagę pomysłowość,staranność w wykonaniu pracy i jej zgodność z tematyką konkursu. Po przeprowadzeniu analizy prac, uwzględniając liczbę prac w danej kategorii, wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach. Przyznano 11 nagród oraz 9 wyróżnień. Wśród nich znaleźli się również nasi uczniowie.

Kategoria gimnazjum - język angielski:

III miejsce - Marta Pietruszyńska, klasa Ig, Ciechocinek

Wyróżnienia gimnazjum - język angielski:

Dominika Próchnicka, klasa IIg, Ciechocinek

Kategoria język niemiecki:

I miejsce - Julia Iwanowska, klasa Ig, Ciechocinek

II miejsce - Dominika Próchnicka, klasa IIg, Ciechocinek

Wyróżnienie - Martyna Konopka, klasa Ig, Ciechocinek

Prace uczniów zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Jana Kuszyńskiego oraz nauczycielki języka niemieckiego Aleksandry Gerynowicz.

Tekst: Aleksandra Gerynowicz