Wojewódzki konkurs plastyczny_ Najpiękniejsza palma wielkanocna

Niedziela Palmowa tuż, tuż…

Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności.

Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych nasi uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców (Pań: Agnieszki Vogel, Wioletty Kobus, Anny Cypko, Aleksandry Chmielewskiej, Lucyny Grzyb, Lilli Tołodzieckiej, Wioletty Wzięch) wykonali 22. niepowtarzalne prace konkursowe na XI edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza palma wielkanocna”.

Dowodem na to jest nagroda specjalna  dla naszej uczennicy Marysi Ozimek z kl. III SP, która pod opieką Pani Wioletty Wzięch wykonała wyróżnioną pracę.

Gratulujemy i cieszymy się z tego sukcesu !

Warto nadmienić, iż  w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza palma wielkanocna” wzięli udział uczniowie z 68 szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego i nadesłano 536 palm.

Ważne jest, iż prace nie tylko wywołują zachwyt oglądających, ale także służą dobru, ponieważ organizatorzy zorganizowali kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie Rodzinnego Domu Dziecka.

Opracowała: Lucyna Grzyb