22 kwietnia 2015- Światowy Dzień Ziemi

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi- "Z energią zmieńmy źródła".

Obchodzony jest na świecie od 1970 roku. Od 1990 roku Dzień Ziemi obchodzony jest również w Polsce, zawsze 22 kwietnia.

Nasza szkoła systematycznie propaguje akcje ekologiczne. W ramach  obchodów Dnia Ziemi Samorząd Szkolny zorganizował apel z okazji tego największego ekologicznego święta. Uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili informacje o odnawialnych źródłach energii. Natomiast uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i klas IV-VI stworzyli chórek, który zaśpiewał piosenkę o tematyce ekologicznej. Ponadto zagadnienia dotyczące Dnia Ziemi zostały omówione w ramach lekcji zajęć technicznych i zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Obchody Dnia Ziemi  przygotowali  opiekunowie Samorządu Szkolnego  i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Opracowanie: Lucyna Grzyb