Wspólne kolędowanie

Dnia 18 grudnia 2014 r. dzieci z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku razem z kadrą pedagogiczną zaprosiły gości  na  ,, Wspólne kolędowanie’.

W spotkaniu uczestniczyli dorośli kuracjusze Szpitala Uzdrowiskowego nr IV „Dom Zdrojowy”, pani wiceprezes PUC S.A. Anna Matej oraz dyrektor szkoły Ewa Giza. Świąteczny program składał się z konkursowych występów młodych artystów przebywających na leczeniu w Ciechocinku. Ich wokalno-instrumentalne śpiewanie kolęd oceniane było przez zaproszonych gości, którzy w obiektywny i rzetelny sposób wyłonili najzdolniejszych wykonawców. Wszystkie dzieci i pedagodzy-wychowawcy otrzymali podziękowania i życzenia dalszych spotkań z tradycją w swoich domach rodzinnych, a uczestniczy konkursu zostali obdarowani licznymi nagrodami, których zostały zakupione dzięki hojności organu prowadzącego szkołę. W drugiej części spotkania, w formie karaoke, śpiewane były kolędy przez wszystkich przybyłych na spotkanie. Wspólne śpiewanie kolęd  wprowadziło prawdziwy świąteczny klimat.  Pani dyrektor Ewa Giza podziękowała organizatorom spotkania: mgr E. Wiśniewskiej i mgr K. Studzińskiemu oraz wszystkim dzieciom za zaangażowanie i wspólne przeżywanie, złożyła świąteczne życzenia dla nich i ich rodzin. Głos zabrała również pani wiceprezes PUC S.A.  Anna Matej, która podziękowała za umilenie pobytu wszystkim kuracjuszom i życzyła dalszych, świątecznych chwil dzieciom, przybyłym kuracjuszom i gronu pedagogicznemu. Dla dzieci i młodzieży pozostawiła słodkie upominki. Do świątecznego przeżywania dołączył się swoim przepięknym śpiewaniem  kolęd ksiądz Marek Bryl. Spotkanie zakończyło się serdecznym podziękowaniem ze strony kuracjuszy Szpitala Uzdrowiskowego Nr IV „Dom Zdrojowy”

Ewa Wiśniewska